Domek na mazurach

Okolica i atrakcje

Kierwik koło Spychowa, gdzie znajduje się nasz domek to niewielka miejscowość na Mazurach. Położony jest w samym sercu Puszczy Piskiej, która to ze względu na swoje walory ekologiczne nazywana jest Zielonymi Płucami Polski. Duży kompleks leśny, dostęp do jezior, czyste powietrze, obfitość jagód i grzybów. Miejsce to na pewno pobudzi Waszą wyobraźnię oraz chęć do aktywnego wypoczynku. Znajduje się tu dużo terenów rekreacyjnych i atrakcji turystycznych. Do najbardziej znanych należy szlak spływu kajakowego rzeką Krutynią.

Dla osób, które wolą twardy grunt pod nogami są trasy turystyczne po Puszczy Piskiej. W lecie pełno tu jagód i malin. Poszukiwacze grzybów zbierają je pełnymi koszami od lata aż do późnej jesieni. Okolice Spychowa to również raj dla wędkarzy. Dominują tu szczupaki, liny, węgorze i okonie.

Kierwik położony jest ok. 2 km od Spychowa, w którym nie brak restauracji ze smacznym regionalnym jedzeniem, sklepów, apteki, kościoła i ośrodka zdrowia.

W amfiteatrze nad jeziorem Spychowskim organizowane są liczne imprezy tj. Powrót Juranda do Spychowa.

Oprócz atrakcji miejskich w pobliżu można odwiedzić:

  • Kadzidłowo - Parki Dzikich Zwierząt na mazurach
  • Ruciane Nida - przystań żeglarska, rejsy statkiem
  • Mikołajki - przystań żeglarska, miejsce licznych imprez sportowych i rozrywkowych na Mazurach
  • Mrągowo - Piknik Country
  • Iznota - Galindia

Na Mazurach można wypocząć również aktywnie wypożyczając różnorakiego rodzaju sprzęt wodny, rowery, można zafundować sobie przejażczkę bryczką lub jazdę konną w licznych stadninach. Zimą natomiast Mazury oferują śnieżnobiały kulig i przejażdżki saniami po zaśnieżonych lasach.


Foto galeria